ICQRAJA NEWSLETTER No 16

[Dej of d dej]

Utorak 10.10.2000.

[Novosti]

Dobar dan, dobar dan. Kako ste ?
Evo ja odavno ne napisah newsletter. Zadnji sam pisao u subotu. Mogu
vam reci da mi je ovo pisanje uslo u krv, tako da svaki put kad ne
pisem letter osjecam kao da mi nesto ne dostaje.
Kao sto vec znate, redovni pisac newslettera postao je i Esad
Hajdarevic koji je u nedjelju u Makau, na vanrednom radnom sastanku
ICQraja team-a, polozio svecanu zakletvu ciji tekst slijedi: "Zaklinjem
se da cu redovno pisati newsletter!". Sastanku je prisustvovala i
Lamija, ali ona, iz opravdanih razloga (naravno), nije prisustvovala
cinu polaganja zakletve.
Na sastanku je usaglasen i konacan izgled newslettera koji ima 6
obaveznih rubrika i neograniceno mnogo neobaveznih rubrika (zavisno od
autora).
Obavezne rubrike su slijedece:
- Dej of d dej
- Novosti
- Ivent of d dej
- Vedr of d dej
- Mudrost(i) od d dej
- Cosak (ako autor nema inspiracije, njegova je moralna obaveza da to
navede u rubrici)
Raspravljalo se i o redoslijedu pisanja i zakljuceno je da svaki autor
poslije pisanja newslettera ima pauzu od dva dana.
Eto to je bio kratak izvjestaj sa sastanka,  a sada dozvolite da vam
pozelim ugodno citanje.

[Song of d dej]

GREEN DAY - <noname> (ne zove se tako .. ustvari nema imena ...
hidden track)

I was alone, I was all by myself
No one was looking, I was thinking of you
Oh yeah, did I mention I was all by myself
All by myself (nekoliko puta)

I went to your house, but no one was there
I went to your room
I was all by myself
You and me had
Such wonderful times
When I'm all by myself, all by myself...

[Ivent of d dej]

Kod nas u gimnaziji raja ima obicaj dopisivati se s ljudima iz druge
smjene koji budu u istoj ucionici. Posto ja pratim obicaje, nisam
izuzetak. To je vrlo slicno e-mailu :)
Tako sam vam ja, rajo,  razmenio (mrsko mi kontat jel ije ili je)
podosta poruka, ali posto na klupi nema passworda koji (kao kod e-maila)
ogranicava broj citalaca poruke, jednu od poruka su procitali i neke
"momcine" iz IV2 razreda (koji dijeli ucionicu s nama) i to ih je
nagnalo da reaguju. Inace ovi momci su na vrlo losem glasu u gimnaziji
(a i kako nebi bili kad uzmu najlon i pomocu usta proizvode vrlo
iritirajuci zvuk i cine ostale djetinjarije). Elem ja sam napisao ...
hm ... jedan dio mog misljenja o njima (nisam sve stigao napisati), a
oni su se toliko "napalili" da sam sutra dan (danas) nasao sto isaran
markerom s mnogo poruka tipa: "Mrtav si!", "Ovo ti nije prvi put da
vrijedjas (imao sam i prije neke "okrsaje" s njima :)))), ali bice ti
posljednji". I jos su mi ostavili pravougaonik da popunim i napisali
nesto u smislu "napisi ovdje izvinjenje il ces platiti".
A ja sam (kao covjek koji se suzdrzava od upotrebe nasilja) napisao da
mi ne pada napamet da se nekom izvinjavam (vidjeli ste u onome "sta ne
volim" da ne volim se izvinjavati kad se ne osjecam krivim) i da su oni
takvim prijetnjama samo potvrdili ono sto sam napisao (da su
djetinjasti). Elem ... sutra ce vjerovatno biti nova poruka ...
obavjesticu vas o raspletu.

[Vedr of d dej]

Promjenljivo oblacno .. cak mi se ucinilo i da sam vidio sunce ...
uglavnom nije toliko hladno.

[Mudrosti of d dej]

- Para vrti gdje burgija nece (narodna)
- Zene se ljepe za pare ko muhe za lijepak (francuska narodna poslovica)
- God gave men two heads, but unfortunately only enough blood to run
one at the time. (procitao sam ovu na newsu ... da ne kazete da crnimo
samo zene)

[Vic of d dej]

Evo jedan glup vic made in Tursko-Bosanski koledz, Sarajevo:

Sjede tri covjeka na klupi i dodje Turcin i sjedne. Koliko ljudi sjedi
na klupi ????
(znam da je smijesno .. al nemojte se jos smijati)
Tri! Turcin nije covjek.
(eh sad se mozete smijati)
HAAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHA
ROTFLMAO (rolling on the floor laughing my ass off)

[Cosak]

Jooooooj .. evo dosao sam do svoje najdraze rubrike.
Ah ... cosak ... kako to samo fino zvuci. Pokusajte izgovoriti: "COSAK".
Pa slovo po slovo: "c o s a k". Naopako: "kasoc". Ma kako god ga
okrenete to je muzika za usi.

U ovom cosku, za promjenu, necu valjati gluposti kao i obicno ....
valjacu malo vise :)))
Da li ste ikada razmisljali o tome kako je svaki dan ubojito isti???
Eh ... pa recu vam nesto ... ja sam nesto razmislj`o, i dosao sam do
zakljucka da je to stvarno istina.
To bi se u programskom jeziku C moglo napisati ovako
for(;;) // beskonacna petlja
{
ustajem
idem u skolu
kad se vratim jedem
pa surfam
pisem newsletter
gledam TV
surfam
idem napolje
Napolju se nadjem s Lamijom & Co. u Makau
malo kasnije dodje Dino, Esad i ostala kompanija.
Mi onda odemo u Hard Rock
budemo tamo do negdje 10 i 15
napravimo djir kroz carsiju
idemo kuci
gledam TV
legnem spavati
}
Ponekad ... samo ponekad desi se nesto sto nije uobicajeno (npr. Lamija
& Co. veceras nece napolje).
Ali sve te "anomalije" bi se mogle u programu prikazati pomocu random
number generatora.
Pa sada se zapitajte, KO JOS MOZE ZIVJETI ZIVOTOM KOJI SE MOZE
PRIKAZATI KAO COMP. PROGRAM???? Kako ruzno zvuci ovo pitanje. Jos
ruznije zvuci odgovor ...  MI!!!
ZASTO?
MORAMO!
MORAMO?
Hm ... tu, pored ovog upitnika, stanem i nesto razmislim :). "Nista se
ne mora osim umrijeti", kaze jedna mudra izreka. Ali ... nek pricaju
mudre izreke sta hoce ... zivot je lijep, pa iako je ovako isti :))))
Navikli smo ...
Jos sam jedan zakljucak izvukao iz ove price ... kako je lako napraviti
MATRIX!
Why, o why didn`t I take the blue pill. (Esade ... evo prijedloga za
novi program ... .ebes Dopunjivac ... pravicemo MATRIX :)))))
Pozdrav rajo ... do skorog citanja :)


Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka (the Terrible)

Copyright (c) ICQRAJA team